Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 7. 12. 2009 - 20:48 | Přidal: Petr
To je možné jen v Americe!

Opět byli vyhlašováni vítězové každoroční Ceny Stelly.

Cena je pojmenována podle 81leté Stelly Liebeck, která se kdysi polila kávou a úspěšně za to nechala odsoudit McDonalda. Tento případ inspiroval ke každoročnímu vyhodnocení nejkurióznějších a nejúspěšnějších soudních případů v USA.

Bohužel se do loňského hodnocení nedostala současná kampaň teenagerů, kteří teď houfně žalují McDonaldy, že ztloustli po jídle u nich.


5. místo (dělené)Kathleen Robertsonová z Austinu, Texas, vysoudila $780,000 za zlomený kotník v nábytkářském obchodě, kde zakopla o pobíhajícího spratka. Majitelé obchodu byli rozsudkem dosti překvapeni, protože ten předmětný spratek byl syn paní Robertsonové.


5 . místo (dělené)19letý Carl Truman z Los Angeles, Kalifornie, získal $74,000 + léčebné výlohy, když mu jeho soused přejel ruku vozidlem Honda Accord. Pan Truman si zřejmě nevšiml, že někdo sedí za volantem vozu, ze kterého kradl poklice.


5. místo (dělené)Terrence Dickson z Bristolu, Pensylvánie, opouštěl přes garáž dům, který právě vykradl. Nepodařilo se mu ale otevřít dveře garáže, protože vypovědělo automatické otevírání. Zpátky do domu se taky vrátit nemohl, protože si zaklapl spojovací dveře z garáže do bytu. Domácí byli na dovolené, a tak zůstal pan Dickson uvězněn v garáži 8 dní a přežil jen díky zásobě Pepsi a velkému pytli psích granulí. Od vlastníka domu pak vysoudil náhradu za duševní újmu ve výši $500,000.


4. místoJerry Williams z Little Rocku, Arkansas, získal $14,500 + úhradu nákladů léčení, když byl napaden sousedovým psem beaglem. Pes byl na řetězu na dvorku svého pána za plotem. Vysouzená náhrada byla tak nízká, protože porotě připadal ten pes poněkud vyprovokován, když pan Williams lezl přes plot na jejich dvorek a po psovi opakovaně pálil ze vzduchovky.


3. místoFiladelfská restaurace musela zaplatit panu Amberu Carsonovi Lancasteru, Pensylvánie, náhradu ve výši $113,500, když u nich uklouzl na rozlité limonádě a zlomil si kostrč. Limonáda se na podlahu dostala několik vteřin před incidentem, kdy ji pan Carson chrstl do obličeje svému příteli během výměny názorů.


2. místoKara Waltonová z Claymontu, Delaware, vysoudila na nočním klubu v sousedním městě náhradu za to, že při vylézání z okna záchodu spadla na zem a vyrazila si dva přední zuby. Stalo se to proto, že paní Waltonová se pokoušela utéct ze záchodu bez zaplacení poplatku $3,50. Získala náhradu $12,000 + náklady na zubaře.


1. místoVítězem letošní soutěže byl pan Merv Grazinski z Oklahomy. Ten si koupil zcela nový obytný vůz Winnebago. Při cestě domů z fotbalového zápasu vjel na dálnici, nastavil automat na 130 km/h, přelezl ze sedadla řidiče do obytné části a vařil si kávu. Nebylo pak divu, že vůz opustil dálnici, havaroval a převrátil se. Pan Grazinski se pak soudil s výrobcem, že v návodu k obsluze vozidla nebylo výslovně uvedeno, že toto se nesmí. Porota mu přiřkla náhradu $1,750,000 + zcela nový Winnebago Motor Home. Výrobce pak skutečně v tomto smyslu upravil návod k ovládání vozidla pro případ, že by se vyskytl ještě další úplný blbec a koupil si jejich vůz.


Být postiženými s vykradeným domem v Bristolu, spíš bych zvážil možnost zaplatit za „odstranění” Terrence Dicksona - vyjde to poněkud levněji, než oněch $500,000.

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že ty výsledky jsou každý rok úplně stejné.
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Perličky a kuriozity

»

Různé

| Délka: 3333 znaků | Posláno: 87x | Známka: 2,16 od 31 lidí | ID: 16115 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info