www.textiky.cz - zábavné texty
Zábavné texty
 

Nastavení Řadit podle: přidání -| hodnocení | posílanosti | délky | názvu | náhody

Počet na stránku: 1 -| 2 | 3 | 4 | 5 Autorské: nezáleží -| ano | ne

Filtr obsahu: odblokovat lechtivé | odblokovat sprosté | odblokovat nechutné | odblokovat drsné

SMS filtr: ne -| 1 Vodafone | do 2 | do 5 | 1 T-Mobile | do 2 | 1 O2 | do 2 | 1 SR | do 2

( Při současném nastavení se některé texty nezobrazují. ) ( zobrazit všechny )

Text 41 / 52
<<__1__38_39_40__ 41 __42_43_44__52__>>
Přidáno: 14. 11. 2009 - 17:15 | Přidal: www.kriminalistika.eu | Autor: © JUDr. Miloslav Jedlička
Hodnocení různých sportovních rekordů a výkonů, případně soutěží o prvenství v různých technických, vědeckých či společenských disciplínách je poměrně jednoduché. Stačí k tomu několik svědků, komise rozhodčích a všeobecně uznávaná hodnotící kritéria. U „rekordů” z oblasti zločinu je to však často velmi problematické, neboť neexistují žádné přesně definované kategorie „disciplín” a „soutěžících”. Navíc chybí nejen objektivní srovnávací metody, ale i přehled o soudních rozhodnutích v desítkách milionů trestných činů spáchaných v letech 1918 - 1998. Drtivá většina „rekordů” však vznikla v důsledku nárůstu zločinnosti po roce 1989. Zveřejněné „rekordy” a kuriozity jsou jen ukázkou rozsáhlejší části.


Krádeže a podvodyNejvětší krádež arašídů
Koncem června 1997 v Mostkovicích na Prostějovsku dosud neznámý pachatel sedl za volant nezajištěného kamionu a odjel s téměř 3 000 krabicemi solených arašídů. Okradený majitel si ohodnotil škodu arašídů na 2,2 milionu korun. O 200 000 Kč méně si pak ohodnotil cenu ojetého kamionu.

Největší krádež vajec
Do jednoho cukrářství v Ostravě - Vítkovicích se koncem dubna 1997 vloupala 32letá žena se svým společníkem a z mrazícího boxu odcizila 8 000 vajec v celkové ceně 16 000 Kč. Z ukradených vajec se policistům podařilo „vypátrat” pouze 179 kusů.

Největší podvod s kmínem
24letý podnikatel z okresu Uherské Hradiště odebral na padělané doklady od firmy v Nových Dvorech na Kutnohorsku celkem 69 tun kmínu v celkové hodnotě 4 000 000 Kč. Podvod objasnila policie v srpnu 1997.

Největší podvod s řepkou
Řepku v množství 174,98 tuny podvodně odebral od Zemědělského družstva Manětín 31letý muž z Plzeňska a způsobil tak škodu ve výši 934 000 korun. Ve své obhajobě muž s vysokoškolským diplomem uvedl, že je chudý jak kostelní myš a musí ho živit manželka.

Největší krádež máku
Mák o celkové váze 3 250 kg uložený v 65 pytlích se „ztratil” jedné firmě zrušeného cukrovaru v Kvasicích u Kroměříže v březnu 2001. Zloděj k máku „přihodil” ještě 8 pytlů travního semene.

Největší krádež žvýkaček
Náklad žvýkaček i s kamionem značky DAF byl v únoru 2000 odcizen na odpočívadle dálnice D1 u Domašova. Zloději stačilo „pár minut”, které řidič nevěnoval svému vozu. Celková škoda byla vyčíslena na 8 000 000 Kč.

Nejdražší oběd
O koženou tašku s doklady a 750 000 Kč přišel v pondělí 16. 6. 1997 během oběda v jídelně řeznictví v Praze 2 54letý muž z Prahy 2. Podle tisku ke krádeži došlo v době, kdy se muž „plně věnoval jídlu”...

Nejdražší večeře
Předposlednímu federálnímu premiérovi a poradci prezidenta Václava Havla JUDr. Mariánu Čalfovi byl během večeře v restauraci ukraden kufřík z pštrosí kůže za 60 000 Kč, ve kterém bylo 40 akcií IC banky v hodnotě 40 000 000 Kč. Zdali se v době krádeže také „plně věnoval jídlu” však není známo...

Největší podvod s hokejkami
Tisíc hokejek za bezmála 320 tisíc odvezl z podniku Sport v Horažďovicích na Klatovsku neznámý podvodník. Úředníkům muž sice předložil objednávku i výpis z účtu, který zněl na jméno podnikatele z Moravského Berouna, šlo ovšem o padělky. Odcizenými hokejkami by mohlo v jeden okamžik hrát 50 hokejových mužstev.

Největší krádež bot
Celkem 20 506 párů obuvi v hodnotě 4 500 000 Kč bylo odcizeno ze skladu firmy EURO Trade - CS na bývalém letišti v Plzni na Borech. Boty byly uloženy ve skladu, ve kterém byla kdysi vojenská jídelna. Pokud by odcizené boty byly ve všech potřebných velikostech, mohli by být obuti všichni obyvatelé Jičína a několika vesnic v okolí, včetně batolat. Případ je o to pikantnější, že zboží bylo uloženo ve skladu pod celní uzávěrou, neboť firma, založená německým manželským párem, dluží státu na daních více než 3 000 000 Kč a boty byly z moci úřední obstaveny.

Největší hmotnost odcizených věcí
Rekordmanem v hmotnosti odcizené věci je bezesporu vlakvedoucí z lokomotivního depa v Havlíčkově Brodě, který v roce 1995 odcizil tři parní lokomotivy a prodal je pražskému Kovošrotu za částku 809 127 Kč. Lokomotivy připojil k elektrické lokomotivě a bez povolení projel trať až do Prahy, přičemž měl být - podle drážních instrukcí - v každé stanici zastaven. Trestní stíhání bylo pro nedostatek důkazů zastaveno...
Předmětem zájmu zlodějů je i další majetek drah. Plných tři a půl kilometru kolejnic bylo ukradeno na trati Litvínov - Jiřetín. Na „ztrátu” kolejnic upozornil inspekci drah pozorný občan...

Největší krádež pneumatik
Neuvěřitelné je i množství věcí, které se podaří zlodějům odcizit. Celkem 4 849 kusů pneumatik k nákladním, zemědělským a stavebním strojům bylo během prosince 1998 ukradeno z areálu a. s. Mitas v Praze 10. Škoda byla firmou vyčíslena na 15 633 397 Kč. Ukradenými pneumatikami by přitom mohlo být kompletně „obuto” 965 nákladních aut, zemědělských a stavebních strojů, včetně rezerv...

Největší krádež toaletního papíru
Přesně 720 ruliček toaletního papíru ukradl 12. února 2001 neznámý zloděj ze železničního vagónu v Novém Městě nad Metují. Pokud by zloděj pro „osobní potřebu” vypotřeboval 2 ruličky týdně, ukradené množství by mu vystačilo na bezmála sedm let denodenního používání ...

Nejvíce odcizených věcí v obchodním domě
Neuvěřitelných 98 kusů různého zboží poschovával na svém těle 30letý muž z Jihlavy a chtěl je bez zaplacení pronést přes pokladnu obchodního domu Kaufland. Učinil tak přesto, že tentýž jeho pokus o krádež krátce předtím řešila jihlavská přestupková komise.

Krádež hasičské cisterny
Hasičskou cisternu odcizil 14. ledna 2000 27letý muž z Prostějovska dobrovolným hasičům v Petrovicích na Blanensku. V hasičském převlečení vnikl do zbrojnice a do cisterny naskládal záložní hasičskou výzbroj a výstroj, včetně kelímků na pivo a tácků na párky. Při výjezdu ze zbrojnice byl „falešný hasič” přes okna hospody spatřen „pravými hasiči” a došlo k divoké honičce, která skončila havárií. Pět let vlastními silami dobrovolných hasičů opravovaná cisterna v ceně 270 000 Kč byla zcela zničena. Co chtěl zloděj učinit s kradenou hasičskou cisternou, se policii nepodařilo zjistit.

Krádeže tramvají
V pravé poledne se dva mladíci zmocnili na konečné zastávce v Praze - Řepích tramvajové soupravy č. 9. Na další zastávce tramvaj opustili. Před krádeží se „falešní tramvajáci” v blízkém křoví převlékli do uniforem městské hromadné dopravy a využili momentu, kdy si skutečná řidička tramvaje odskočila na toaletu. Případ se stal 15. května 2000 a byl vyřešen jako přestupek.
Mnohem hůře dopadl 17letý Plzeňák, který si o měsíc později tramvaj „vypůjčil” přímo z vozovny dopravního podniku. Téměř hodinová jízda Plzní v dopravní špičce pro něho skončila obviněním z trestného činu. Nic na tom nezměnila skutečnost, že „falešný tramvaják” jezdil s tabulkou „Zkušební jízda” a před jízdou zkontroloval nejen brzdy, ale i směrová světla. Zadržen byl teprve poté, když tramvaj vracel do vozovny.

Krádež letadla
Terčem útoků českých zlodějů jsou i letadla. Čtyřmístný motorový letoun Pipper Apache, který byl v září 1996 i s doklady odcizen v Texasu, objevili celníci v prostorách aeroklubu poblíž obce Drahotuše na Přerovsku. O rok později - 29. června 1997 - byl letoun, který má hodnotu 50 000 dolarů, vrácen jeho americkému majiteli. Pachatele se dodnes místním policistům nepodařilo vypátrat.
Dva plně funkční letecké motory v ceně 900 000 Kč byly odmontovány a odcizeny v srpnu 2000 z letadel umístěných v hangáru olomouckého letiště. I v tomto případě se po pachateli slehla zem...

Největší krádež dlažebních kostek
Dlažební kostky o hmotnosti 1400 tun se „nenápadně” ztratily z jednoho olomouckého náměstí během dubna 2000. Dlažební kostky byly určeny k rekonstrukcím náměstí a vozovek v centru města. Šetřením policie byli pachatelé zjištěni. Kostky rozprodávali po hospodách náhodným zájemcům, kteří je používali ke stavbám chlívků, garáží a k dláždění dvorků...

Největší krádež občanských průkazů
2000 občanských průkazů určených teprve k vyplnění odcizil neznámý pachatel z policejního auta v Ostravě 21. února 2000. Prázdné tiskopisy byly určeny pro Okresní ředitelství v Šumperku a policejní hlídka, která je z Ostravy do Šumperku převážela, si při cestě „odskočila na pět minut” do autobazaru.

Největší chatový zloděj
Opravdovým rekordmanem ve vykrádání rekreačních objektů je 49letý muž ze Zlínska, kterého policie zadržela při „mimořádné akci” 21. října 2001. Za svůj život jich stačil vykrást „zhruba” přes 1000. Přestože v srpnu téhož roku byl z vězení za vykrádání chat teprve propuštěn, neváhal a začal chaty vykrádat znovu.

Nejvíce odcizených vozidel
Kolem 700 osobních automobilů různých značek odcizil 15členný gang zatčený 15. července 2001 v Praze 3. Odcizená vozidla byla v odlehlých částech Prahy rozebírána na součástky a dále distribuována jako náhradní díly.

Největší krádež činčil
Kůže z jihoamerických činčil v neuvěřitelném počtu 1382 kusů v celkové hodnotě 1 500 000 Kč byly 27. dubna 2000 odcizeny z osobního automobilu Audi německého občana. Vůz byl zaparkován přímo ve středu Brna. Kromě vzácných kůží byl z vozidla odcizen i kufřík s doklady.


Kuriózní krádežePředmětem zájmu pachatelů se stávají i věci, nad kterými zůstává rozum stát. 14. listopadu 2001 odcizil neznámý pachatel z olomouckého vlastivědného muzea hlaveň děla o váze 30 kg.
„Vzhledem k hmotnosti předmětu jsme nepředpokládali, že by tu věc mohl někdo ukrást,” vysvětlovala novinářům mluvčí muzea...

Pouze jednu fotbalovou brankářskou rukavici odcizil neznámý pachatel v srpnu 2000 při vloupání do kanceláře čistírny oděvů v Uničově. Podle policejního protokolu se „tím pádem druhá rukavice stala naprosto nepoužitelnou”.

Lebku hraběte Jáchyma Ondřeje Schlika, účastníka pražské defenestrace v roce 1618 a jednoho z hlavních představitelů stavovského povstání, který byl v červnu 1621 s dalšími 26 pány popraven na Staroměstském náměstí v Praze, odcizil v lednu 2000 neznámý pachatel z rodinné hrobky ve Veliši u Jičína. Soudní znalec „odhadl” cenu lebky významného šlechtice na 100 000 Kč.

V červenci 1999 byla v malé obci Jiřetíně na Děčínsku odcizena pouliční lampa v hodnotě 15 000 Kč. Pozoruhodné je, že „kandelábr” byl odcizen v dopoledních hodinách. Pachatele policie v zákonné lhůtě nezjistila...

Klozetovou mísu české výroby s umělohmotným prkýnkem odcizil v červnu 2001 z rekreační chaty v Heřmanově na Žďársku dosud neznámý pachatel, a to i přes skutečnost, že se v chatě nacházely mnohem dražší a užitkově hodnotnější věci. Škoda byla vyčíslena na 6500 Kč a byla způsobena poškozením dveří a dalšího zařízení chaty při násilném vniknutí.

Největší kapesní krádeží zůstává případ, který se odehrál v Praze 26. prosince 1992 na Václavském náměstí. Sedmačtyřicetiletá Dánka přišla o tašku s USD, DM a šperky v době, kdy byla zaujata fotografováním. Celková škoda činila 1 274 000 Kč.

Nejkurióznější podvod bez materiálních škod projednávaný soudem
Podnapilý učitel autoškoly ve věku 26 let zcela náhodně zazvonil na zvonek rodinného domku a mladým manželům se představil jako gynekolog, který provádí vyšetření matek. Za přítomnosti manžela pak provedl gynekologické vyšetření jeho ženy. K „zákroku”, který trval více jak 10 minut si vyžádal polévkovou lžíci. 24letá „pacientka” - matka tří dětí, která prošla řadou skutečných gynekologických vyšetření, nezpozorovala na chování „gynekologa” nic podezřelého. Soudem byl „zvědavec” odsouzen k desetiprocentním srážkám na dobu sedmi měsíců. Případ se stal v Bratislavě v polovině minulého desetiletí ještě za existence ČSSR.
Podobný případ se stal v roce 1999. Do olomoucké Fakultní nemocnice přišel 30letý lesník, který v převlečení za lékaře vešel do gynekologického oddělení a provedl vyšetření jedné z nic netušících pacientek. Po „odborném vyšetření” odjel starou škodovkou domů. Gynekolog „amatér” byl stíhán za trestný čin poškozování cizích práv.


Nejkurióznější podvodyV kategorii podvodů bude stěží překonán „rekord” Harryho Jelínka, syna vlašimského zubaře, kterému se podařilo prodat v předválečných letech hrad Karlštejn. Pečlivě a do nejmenších podrobností vypracovaný podvodný scénář s početným komparsem, jenž se rekrutoval z pražské zločinecké galérky, měl úspěch. Na lep mu sedl solventní občan USA. Nikdy nebyl za tento „geniální” podvod souzen. Krátce po 2. světové válce uprchl, neboť mu hrozilo trestní stíhání za kolaboraci s gestapem. Zdá se však, že o jeho následníky není nouze.

Nejkurióznější podvod s filmem
V 50. letech se jistý podvodník nechal inspirovat románem „Čachtická paní” od spisovatele Nižňanského a s několika dalšími osobami vytvořil filmový štáb. V okolí Čachtic pak samozvaný „režisér” několik týdnů „točil” scény s kamerou, ve které vůbec nebyl film! Role obsadil výhradně místními občany. Pro věrohodnost postavy „Ficka” si herec - amatér dokonce nechal vytrhnout řezáky. Po „dokončení” filmu zůstal v místním hotelu a prodejnách s potravinami nezaplacený vysoký účet.

Podvod s nemocnicí
Kompletní nemocnici v Londýnské ulici v Praze 2 se pokusil prodat 36letý podnikatel, který nebyl nikdy jejím vlastníkem. Objekt úředně ohodnocený na 70 000 000 Kč nabídl podvodník vážnému zájemci „o lukrativní místo” za 16 500 000 Kč. Za účelem podvodného prodeje si „podnikatel” opatřil falešný občanský průkaz a falešná notářská ověření. Falešnými doklady vybavil i další lidi, kteří plnili role restituentů. Na podvod se přišlo pro vlastní chybu podvodníka. Datum narození v padělaném průkaze totožnosti totiž nesouhlasilo s datem jeho narození v dalších padělaných listinách. Na sklonku roku 1998 byl podvodník odsouzen na 8 let vězení a jeho společníci k 5 letům vězení.

Největší podvod s kondomy
Neuvěřitelných 7 184 248 kondomů v hodnotě 9 000 000 Kč podvodně vylákal od firmy Vulkan v Hrádku nad Nisou ing. Aleš Pavol. Po třídenním líčení byl 29. června 1995 odsouzen k 7 letům odnětí svobody ve věznici s dozorem.

Nejkurióznější pojišťovací podvod
Zcela vážně se snažili „sehnat” mrtvolu dva muži z Teplicka, kteří ji potřebovali k realizaci podvodu. Oba se totiž v listopadu 1994 nechali pojistit na celkovou částku 2 000 000 Kč pro případ tragického úmrtí. Na mrtvolu, kterou měli v úmyslu „upravit jako po dopravní nehodě”, chtěli převést svoji identitu, aby tak dosáhli výplaty vysokého pojistného. Přestože jeden z mužů byl odsouzen za podvod, dožadoval se soudní žalobou o výplatu pojistného za svého komplice, který skutečně za dosud nevyjasněných okolností v roce 1995 zemřel...

Nejkurióznější podvod s penězi
Dvěma cizincům sedlo na lep několik českých občanů, kteří se nechali zlákat báchorkou o rozmnožení peněz metodou „klonování”. Předali podvodníkům - zlodějům - větší částky peněz, se kterými cizinci „nečekaně zmizeli”. Jeden z nich byl policií dopaden na ruzyňském letišti. Druhý byl krátce nato zatčen v cizině.

Nejkurióznější podvod se zlatem
V roce 1962 koupil starší muž z Brna za tehdy velmi vysokou částku 150 000 Kč kus mosazné tyče o hmotnosti 735 gramů, kterou podvodník vydával za 24karátové zlato. Ku cti podvedeného je nutno dodat, že vysoustruženou mosaznou tyč koupil až po dlouhém smlouvání... Za tehdejší částku 150 000 Kčs bylo možné zakoupit 5 automobilů zn. Škoda - Spartak.

Nejrafinovanější úkryt zlata
Odcizené zlaté šperky za 17 000 Kčs byly při osobní prohlídce nalezeny ve vagíně 28leté zaměstnankyně TOS Kuřim. Šperků se zmocnila v jednom rodiném domku v Černé Hoře na Blanensku, kam se podle svědků vetřela pod záminkou, že hledá nevlastní sestru. Policisté ji zadrželi v místní restauraci. Teprve poté byla podrobena prohlídce s „kladným výsledkem”...


Soudy - justice - vězeňstvíNejvětší počet obžalovaných
Zřejmě největší soudní proces v poválečných dějinách ČR byl zahájen u krajského trestního soudu v Plzni dne 4. ledna 1988. V jednom procesu figurovalo celkem 127 obžalovaných. Kladlo se jim za vinu, že v období tří let rozkrádali pivo a prováděli machinace s pivními a mléčnými přepravkami, čímž poškodili jedenáct podniků o 2 000 000 Kč. Vyšetřovací spis obsahoval 8 000 stran. K výslechu před soudem bylo předvoláno téměř 400 svědků.

Nejmenší trest za vraždu
K pouhým 275 dnům vězení s dozorem byl odsouzen 32letý Josef David z Kroměřížska za vraždu 68leté důchodkyně. V prosinci roku 1994 jí u hřbitova ve Zdounkách zasadil celkem 20 bodných ran a 10krát ji uhodil cihlou do hlavy. Poté ji svlékl a osahával. Soud odůvodnil nízký trest tím, že znalci vraha označili za mentálně retardovaného. Podle znalců byl v době spáchání ve stavu „sexuální nouze” a zavražděná mu údajně připomínala ženu z pornografické videokazety, kterou si doma přehrával. Pro útok, při kterém bodl ženu i do krku, si měl vzít inspiraci z akčního filmu...

Nejdelší pobyt ve věznici
Obecně lze říci, že nejdelší pobyt ve věznici mají zajištěny osoby odsouzené na doživotí. Je však sporné, jakou skutečnou délku svého života za mřížemi stráví, neboť kromě smrti připadá v úvahu ještě amnestie, milost prezidenta republiky, obnova řízení, případně propuštění z důvodu nevyléčitelné nemoci.
Zcela jistě však patří mezi rekordmany v této kategorii muž z Řícmanic v okrese Brno - venkov, ač nikdy k doživotnímu vězení odsouzen nebyl. V roce 1990 - ve svých 47 letech - měl za sebou 10 trestů a ve věznicích všech stupňů si pobyl bez několika týdnů celkem 22 let. Na základě rozsáhlé amnestie v lednu 1990 byl z vězení propuštěn. Ihned po propuštění provedl několik vloupání do obchodů. Jedenáctý den na svobodě pak zastřelil vojáka z vojenskopolicejní hlídky, která ho pronásledovala po vloupání do řeznictví. Za tento skutek byl odsouzen k dalším 23 letům vězení. Z vězení by měl vyjít v 75 letech, přičemž by bez několika týdnů ve vězeních strávil celkem 45 let. Už dnes má poctivě „odsezeno” 30 let.
Šanci předstihnout tohoto „běžce na dlouhé tratě” mají Radek Hanykovics (29 let), odsouzený 21. 7. 1995, a Emil Novotný odsouzení v Thajsku na 50 let za pašování drog. Hanykovicsovi později amnestie snížila trest na polovinu, Novotnému pak na čtyřicet dva a půl roku. Návrat obou Čechů však neznamená, že budou propuštěni na svobodu. Podle česko-thajské dohody totiž mohou být propuštěni až po odpykání dvou třetin trestu. Z českého vězení by se mohli dostat dříve díky prezidentské amnestii či na základě jeho milosti. Předpokládá se však, že Thajsko bude pečlivě sledovat, zda oba odsouzení nedostanou okamžitě po návratu milost, což by značně ochladilo vztahy obou zemí.

Nejvíce trestů
Jan Jestřáb, 67letý muž z Dubňan u Hodonína, spáchal 17. 3. 1930 zločin krádeže tím, že z bytu lékaře v Holíči odcizil peněženku s částkou 210 Kč, za což mu soud vyměřil trest v délce 2 měsíců vězení. Byl to jeho 158. soudní trest. Byl znám svou uctivostí. Před vyhlašováním rozsudků se sepjatýma rukama prosil soud o mírný trest. Po vyhlášení rozsudku se pak vždy hluboce uklonil a děkoval...

Nejdelší občanskoprávní soudní spor
Od roku 1976 vede spor proti svým příbuzným Danuše Pelikánová z Brna na vydání koberce, šperků, keramiky a dalších zhruba 140 předmětů. Její případ v roce 1981 Městský soud rozdělil do sedmi samostatných celků a několika desítkami rozsudků právoplatně rozhodl zatím o zhruba 40 předmětech. V tomto případu padl i další rekord. Na doručení jednoho z rozsudků čekala žalobkyně plných 39 měsíců. Za soudní poplatky zatím zaplatila kolem 200 000 Kč. O zbývající stovce předmětů - tedy podstatné části - se však bude teprve jednat...

Nejdelší útěk z věznice
Ze sedmi dnů na plných 5 let, 9 měsíců a 10 dnů si prodloužil „dovolenou” na svobodě 41letý vězeň z věznice Horní Slavkov. Trest mu byl na týden přerušen v prosinci 1990. Teprve až v září 1996 se do vězení vrátil a to díky německé policii, která ho zadržela a předala do Česka.

Kriminalita dětí
Smutnou skutečností zůstává, že své rekordmany má bohužel i nejmladší část naší populace - děti. Podle současných právních úprav nejsou však osoby mladší 15 let za své činy trestně odpovědné.

Největší škoda způsobená krádeží skupinou dětí
Pět chlapců ve věku 10 - 14 let provedlo v listopadu 1996 vloupání do kanceláří dvou podnikatelů v Hutnické ulici v Ostravě, odkud si odnesli techniku za 428 000 Kč. Část lupu v hodnotě 150 000 Kč se podařilo policistům zajistit. Ostatní předměty chlapci prodali a peníze utratili.

Nejmladší pachatel krádeže s velkou škodou a zároveň nejmladší pachatel vloupání
Žák 1. třídy znojemské základní školy je držitelem dokonce dvou samostatných „rekordů”. V únoru 1995 v polední přestávce vnikl do neuzamčené kanceláře firmy Ronja Zlín. Z kufříku odcizil 30 000 rakouských šilinků ve stošilinkových bankovkách (75 000 korun), které pak rozdal 250 náhodným chodcům. Tři z obdarovaných věc oznámili na policii. Tak se podařilo z odcizené částky zajistit ještě 50 bankovek. Přitom matku žádným „obrázkem” neobdaroval... Dalším šetřením bylo zjištěno, že několik dnů předtím provedl i vloupání do stavební maringotky. Podle vyjádření zástupce poškozené stavební firmy, způsobená škoda „nestála ani za řeč”...

Nejmladší pachatel krádeží s největší škodou
Za krádežemi do Přelouče a Pardubic zajížděl 12letý žák základní školy z Poděbrad. Z neuzamčené skříňky jednoho pardubického obchodu odcizil částku 90 000 Kč. Z trezoru recepce hotelu v Přelouči pak odcizil českou a zahraniční měnu v hodnotě 20 000 Kč. Dalšími drobnějšími krádežemi „srovnal” škodu na rovných 135 000 Kč.

Největší počet dětmi utýraných zvířat
Dvojice 12letých školáků z Jičínska v listopadu 1997 ve třech voliérách mysliveckého svazu ve Starých Hradech klacky utýrala a zmasakrovala 161 bažantů. Několik bažantů dokonce přibili k zemi. Námět k brutálnímu jednání našli školáci, které místní starosta označil „za normální vesnické kluky”, v hrdinovi akčních filmů - Rambovi. O tom, zda-li má být pachatelům snížena známka z chování, se vedení školy radilo s jičínskou pedagogicko-psychologickou poradnou...


Násilná trestná činnostNejstarší vrah
Stěží bude překonán věk nejstaršího vraha. Stal se jím v listopadu 1997 obyvatel domova důchodců v Hodoníně Václav Snopek, kterému bylo v době činu 90 let. Obětí se stala rovněž obyvatelka domova důchodců - 74letá žena, kterou vrah usmrtil jedním bodnutím nožem přímo do srdce. Stalo se tak poté, co mu žena sdělila, že s ním již nechce udržovat „bližší a důvěrnější” vztahy...

Vrah s největším počtem obětí
Za vraha s největším počtem obětí je dosud neprávem považován Václav Mrázek, popravený v roce 1957 ve svých 28 letech. Obžalován byl z 6 vražd dokonaných, z nichž jedna byla dvojnásobná a z 4 pokusů o vraždu spáchaných na Chomutovsku. Nakonec byl soudem uznán vinným pouze ze 6 vražd a dalších 127 převážně majetkových trestných činů.
Prvenství v tomto smutném žebříčku však dodnes patří Martinu Leciánovi (26 let), popravenému 6. 10. 1927 v Olomouci. Odsouzen k trestu smrti byl za celkem 10 vražd „zčásti dokonaných” a „zčásti nedokonaných” a další 94 skutků, včetně 4 vojenských dezercí. K tomuto počtu vražd je nutné připočítat i vraždu spáchanou po vynesení rozsudku trestu smrti. Podařilo se mu totiž za dosud nevyjasněných okolností zmocnit se zbraně, kterou pak zastřelil strážného vojenské věznice. Za tuto vraždu pochopitelně už souzen nebyl, neboť nemohl dostat větší trest, než trest smrti. Martin Lecián, který mimo jiné také zastřelil četníka, se zabýval při své trestné činnosti převážně „kasařinou”.

Vražedkyně s největším počtem obětí
Vraha Václava Mrázka překonala svým činem ze dne 10. 7. 1973 také Olga Hepnarová (22 let), která vypůjčeným nákladním automobilem s úmyslem usmrtit „co nejvíc lidí” najela na nástupní ostrůvek tramvajové dráhy na dnešní ul. Milady Horákové v Praze 7. Na místě zemřeli 3 lidé. Dalších 5 těžce zraněných zemřelo později v nemocnici. Kromě těchto obětí bylo dalších 12 osob zraněno. Její čin byl soudem kvalifikován jako vražda, později byl Nejvyšším soudem překvalifikován na úmyslné obecné ohrožení. Odsouzena byla k trestu smrti a k úhradě 31 060 Kčs. V této částce je zahrnut i účet za 5 kg zničeného rybízu (63 Kčs)... Popravena byla 12. 3. 1975.

Největší chyba Guinnessovy knihy rekordů
V Guinnessově knize rekordů z roku 1990 je na straně 183 uvedeno, že největším počtem obětí připisovaných jediné vražedkyni je 650 lidí, které zabila uherská hraběnka Alžběta Báthoryová (1560 - 1664). V tomtéž titulu vydaném v roce 1993 - tedy o 3 roky později - je na straně 149 uvedeno, že hraběnka zabila 610 lidí - tedy o 40 lidí méně.

Nejstarší oběť loupeže
Dne 21. ledna 1993 byla v Brně ve svém bytě brutálně přepadena, a okradena 98letá žena dvěma pachatelkami ve věku 23 a 28 let, které se vydávaly za sociální pracovnice. O brutalitě pachatelek svědčí to, že přes poškozenou hodily látkový přehoz a pak ji tloukly těžkým skleněným popelníkem do hlavy. Odcizené věci byly znalci ohodnoceny na 2 897 Kč.

Největší loupež spáchaná na cizincích
Čtyři neznámí pachatelé v černých kuklách a černých kombinézách se žlutými nápisy „Policie” dne 5. 4. 1998 oloupili na silnici za obcí Příbor na Novojičínsku za použití zbraní čtyři Vietnamce o 950 000 dolarů (asi 33 000 000 korun) a doklady. K přepadení došlo v době, kdy si Vietnamci u svého vozidla BMW měnili defektní pneumatiku.
Sdílet s přáteli na Facebooku

Perličky a kuriozity

»

Různé

| Délka: 24724 znaků | Posláno: 110x | Známka: 2,50 od 30 lidí | ID: 4756
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
Text 41 / 52
<<__1__38_39_40__ 41 __42_43_44__52__>>
reklama
reklama
Web používá cookies. OK Info