Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 27. 2. 2010 - 8:52 | Přidal: Petr
Úvodem naší přednášky bychom si mohli říct něco teorie o mamutech. Ví se o nich asi jen to, že již vymřeli a že byli velcí (bohužel se neví jako co). Z jejich dob se zachovaly tzv. pasti na mamuty, kterých najdeme na každé silnici bezpočet; možná by se daly tyto pasti účinně využít i v případě dopravní zácpy - zatím slouží při deštích k odtoku vody a při čištění silnic k odtoku sajrajtu. Opravdu by nebylo možné je využít efektivněji? Rozhodli jsme se tedy, že v dopravní zácpě užijeme pasti na mamuty; zbývá jen odpovědět na otázku jak.

V dopravní zácpě je přebytek aut, takže cílem nebude chytat do těchto pastí mamuty, ale auta. Čím více aut, tím lépe - tím klidnější budou ulice. Problém vyvstává v tom, že pasti na mamuty se zdají býti pro auta poněkud malé. Bohužel však neznáme ani to, před jakou dobou mamuti vymřeli, ani to, jak byli velcí - proto se zde naskýtá několik možností a teorií: Mamuti vymřeli až po tom, co byly postaveny silnice - z toho vyplývá, že pasti byly postaveny přímo pro ně - jejich rozměry se tedy pohybovaly přibližně v rozměrech menších domácích zvířat (např. pes). V tomto případě plnili v dopravní zácpě jen pomocnou funkci - např. se starali o to, aby auta zastavovala přesně nad pastmi nebo zajišťovali nepohyblivost aut (v případě, že již stála nad pastí - např. odšroubovali ventilky). O přesouvání aut do pastí se tedy staraly drtiče odpadků nebo parní válce. Avšak i v tomto případě byla pomoc mamutů nutná, bez nich by vznikaly na silnicích hromady šrotu, což by jistě vyvolávalo další dopravní zácpy. Zůstává otázkou, zda byla v těchto dopravních zácpách odstraněna všechna auta nebo jen některá (vyvolená). V případě, že by se byla odstraňovala všechna auta, by jistě dopravní zácpy rychle slábly a jistě k nim brzy vůbec nedocházelo.

Bohužel nevíme, proč mamuti vymřeli - máme však podezření, že to mělo souvislost s dopravními zácpami. Opět se nabízí několik možností: buď se mamuti špatně starali o zajištění nepohyblivosti aut; dále mohli zhynout, když parní válec příliš spěchal (mamuti měli zřejmě špatnou pohyblivost); další možností je, že vyhynuli postupně z důvodu, že vzduch na pracovišti byl pro ně škodlivý. Těžko říct, zda jejich plat tomuto nebezpečí odpovídal. Nejspíše ne, protože jinak by nedošlo k totálnímu vymření. Ale špatné sociální zabezpečení mamutů již přesahuje téma této přednášky.

Mamuti vymřeli před tím, než byly postaveny silnice - dopravní zácpy tedy vznikaly na polních a lesních cestách, kde pasti většinou nebyly (jinak bychom nemohli uvažovat o vlivu mamutů na dopravní zácpy). Jestliže byli mamuti dříve uvedených rozměrů, neměli nejspíše význam přímo v dopravní zácpě, ale v prevenci před dopravními zácpami. Svým neustálým přebíháním přes cesty zpomalovali provoz; jak známo, dopravní zácpa vzniká, když odjezd z místa zácpy je pomalejší či méně plynulý než příjezd. Kdybychom mamuty nahnali na příjezdovou cestu, zpomalili bychom provoz a došlo by k vyrovnání příjezdu a odjezdu. Mamuti také mohli na některých neelektrifikovaných křižovatkách lesních cest nahrazovat semafory - tím by také zamezili dopravním zácpám. Vymření mamutů mohly zavinit stejné faktory jako v minulém případě (s výjimkou parního válce). Mamuti vymřeli až po tom, co byly postaveny silnice - byli původně malí, časem se zvětšovali; tzn. pasti byly původně postaveny pro ně, ale později byly pro ně nevhodné, tím pádem nahrazovali mamuti zřejmě parní válce a drtiče odpadků v příp. (1) nebo také mohli fungovat stejně jako v příp. (2). K vymření mamutů mohlo dojít díky škodlivému vzduchu nebo špatné pohyblivosti oproti pohyblivosti aut - podobně jako v příp. (2).

Celkový závěr:
Vymření mamutů má za následek časté dopravní zácpy.
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Perličky a kuriozity

»

Různé

| Délka: 3696 znaků | Posláno: 31x | Známka: 1,75 od 24 lidí | ID: 14233 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info