Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 22. 11. 2012 - 22:06 | Přidal: Karel Vácha
Že je v českých zákonech nepořádek? To není ic proti Americe. Zákoníky v amerických státech i okresech jsou prošpikovány nesmyslnými zastaralými a často legračními předpisy.

Šerif Carson Smith z okresu Pender v Severní Karolíně se nedávno opřel o zákon z roku 1805, který zakazuje soužití nesezdaných, a zaměstnankyni Deborah Hobbsové dal ultimátum: „Buď se za svého přítele vdáte, či odejdete z jeho domu. Jinak vás vyhodím z práce!” Nebetyčná drzost. Hobbsová přesto opustila práci.

„V Severní Karolíně není zákon o nesezdaných vyhaslý. Od roku 1997 byl podle něj šestatřicetkrát někdo obviněn. A nejméně sedm lidí bylo odsouzeno,” upozorňuje šéfka svazu pro občanské svobody Jennifer Rudingerová. Zákon platí ještě v dalších šesti státech: Virginii, Západní Virginii, Floridě, Michiganu, Mississippi a také v Severní Dakotě. Ve čtyřech dalších - Illinois, Minnesotě, Jižní Karolíně a Utahu - mají zase zákon proti smilstvu. To není nic jiného než nemanželský sex. Ve Virginii se navíc podle zákona z roku 1850 nesmí v neděli pořádat hon na žádné zvíře - s výjimkou mývalů!

Ve státě Tennessee nechtěli mít zákonodárci smrad. A tak v roce 1874 přijali zákon, který uvádí: „Je nezákonné dovážet, vlastnit či napomáhat dovozu tchořů do tohoto státu.” V Severní Karolíně si zase musejí dát pozor amatérští pěvci. Zákon tam zakazuje falešně zpívat. Dva středoškolští studenti v americkém státě Georgii, Andy Powell a Jefferson Koon, si zřídili webovou stránku hloupých zákonů. Pokud se chcete pobavit, stačí kliknout na Dumblaws.com
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Perličky a kuriozity

»

Různé

| Délka: 1523 znaků | Posláno: 33x | Známka: 1,74 od 27 lidí | ID: 7013 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info