Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 20. 2. 2010 - 13:55

1) Neslyším, neslyším, já vás neslyším.= Slyším moc dobře, co říkáte, ale nechci vám odpovídat.

Často používaná věta při televizních debatách či diskusích s politickými protivníky. Prezident je rozmrzelý z argumentu či otázky protistrany, a proto předstírá náhlý záchvat hluchoty.


2) Trošičku jsem povytáhl obočí.= To mě opravdu rozčílilo.

Povytažené obočí nevěstí nic dobrého pro spolupracovníky a podřízené. Donutí-li někdo prezidenta k této mimické operaci, nejspíš ho velmi rozčílil nebo zklamal a bude s ním zle.


3) Musím se pousmát.= Mám vás za slabomyslného.

Pousměje-li se hlava státu nad vašimi slovy, můžete si být jisti, že je přesvědčena o vaší nízké, ale opravdu nízké inteligenci. Klausův letitý konkurent Zeman tentýž pocit vyjadřuje slovy „vy blbečku”.


4) Neznám nic falešnějšího než...= Další z řady věcí, které se mi nelíbí...

Postupem času se stalo „nejfalešnějším” kdeco. Svěrákovským humorem počínaje a „falešným a prázdným” předsedou ODS Topolánkem konče. Lze použít též výraz „děsivě, děsivě špatné”.


5) Bylo by falešné, kdybych...= Asi bych to měl udělat, ale nechce se mi...

Pokud nutíte prezidenta k nějakému úkonu, do nějž nemá chuť, můžete si být jisti, že „by bylo falešné”, kdyby vás poslechl. Falešné by například bylo, kdyby teď vystupoval z ODS.


6) Vy lžete a vy dobře víte, že lžete!= Nejspíš máte pravdu a já nevím, co bych vám odpověděl.

Oblíbený prezidentův úskok v politické rozpravě. Proti této větě se dá jen chabě bránit. Obrana typu „já nelžu a vy dobře víte, že nelžu” jaksi nevyzní.


7) Opravdu, ale opravdu neuvěřitelné!= Už zase si někdo dovolil se mnou nesouhlasit!

Neuvěřitelné mohou být v prezidentových očích otázky novináře, úmysly ČSSD, ale i slova neposlušných politiků ODS. Soudě podle četnosti užívání této věty, nevěří už prezident ničemu a nikomu.


8) Nechci komentovat počínání jiných.= Poslouchejte, jak to teď protivníkovi napálím.

Za touto uvozující větou zpravidla následuje příkrý odsudek někoho, s kým prezident prostě nemůže, ale skutečně nemůže souhlasit.


9) Naprosto, opravdu naprosto standardní.= Vám to přijde divné, ale já to tak chci.

Naprosto standardní je vše, co prezident udělal nebo řekl. Kroky jeho oponentů jsou naopak téměř vždy „zcela nestandardní”, v obdobném významu je užíván též výraz „naprosto legitimní”.


10) Moje pracovní nasazení je skutečně vyšší.= Jste banda lenochů!

Vzhledem k tomu, že prezident má skutečně široký záběr názorů a aktivit, je poukázání na jeho pracovitost, které často používá, nejspíš zcela na místě.


11) To jsou falešné a zlé větičky.= Neříkejte mi to, co nechci slyšet.

Falešnými a zlými větičkami trápí lidé prezidenta dost často. Naštěstí nalezl poměrně účinnou obranu v tom, že namísto větiček falešných a zlých dosadí větičky pravé a dobré.


12) Dělali jsme to o kousíček jiným způsobem.= Asi jsme to zkazili, ale já to nepřiznám.

O kousíček jiným způsobem lze udělat mnohé. Prezident tak zpravidla po delší době hodnotí, ale především vysvětluje některý z kroků, který nedopadl vysloveně dobře.


13) Myslím, že čtu více než kdokoli jiný.= Jsem nejchytřejší!

Prezidenta trápí, že lidé v jeho okolí nedosahují jeho kvalit. Proto se často „velmi podivuje”, proč ostatní lidé „tak děsivě málo čtou”.


14) Byl jsem, myslím, první, kdo se toho chopil.= Zase jsem musel jít ostatním příkladem.

S ohledem na průkopnickou činnost prezidenta v mnoha oborech lidského konání je nasnadě, že mnoho záležitostí čekalo právě na jeho osobní vklad.


15) Ta či ona skupina, ten či onen jedinec.= Čert ví, kdo to byl.

Prezident je spravedlivý člověk, a proto nechce zvýhodňovat konkrétní lidi tím, že by je jmenoval. Za člena „té či oné” skupiny se tak může považovat každý občan České republiky.


16) Prezident musí dodávat naději.= Havel to dělal špatně.

Nový prezident touto větou jasně říká, že doba havlovského temna je již za námi a přišla nová, lepší éra - doba Klausova.


17) Bylo by nefér mu upírat právo na odpočinek...= Ať si Zeman shnije na Vysočině.

Prezident je potěšen, že je z Miloše Zemana důchodce bez politické funkce. Tento status by mu rozhodně nechtěl upírat.


18) Je to pod mou rozlišovací schopností.= Už mne s tím neotravujte!

Pod rozlišovací schopnost prezidenta republiky se dostanete celkem snadno. Stačí, když budete mluvit o něčem, co mu není příjemné.


19) Klausová! Klausová!= Livie, drahá!

Pátý pád příjmení své manželky používá prezident v případě, že chce oslovit první dámu. Ta pak namísto poněkud otřepaného básnického výrazu „drahý můj” používá kratší a údernější: „Klausi!”
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Politika

»

Různé

| Délka: 4492 znaků | Posláno: 39x | Známka: 2,29 od 35 lidí | ID: 24068 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info