Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 15. 11. 2009 - 15:45 | Přidal: Petr

Jak by vypadala kobliha, kdyby ji pekly oficiální instituce1) Pekla by se 4 roky a prodávala pouze v úřední dny, v pondělí a středu od 9 do 16.30 hodin na úřadech.

2) Koblihu by pekla firma, která původně vyráběla důlní stroje, ale vyhrála by konkurs na pečení koblih. V souvislosti s výsledkem konkursu by bylo podáno několik trestních oznámení a opoziční strany, které se nedostaly do komise na výběr firmy, by vyhlásily akci „Za čistou koblihu” jako hlavní bod příštích voleb.

3) Prodej koblihy by zajišťovala státní instituce složená z opozičních poslanců, která by najala organizaci na vypsání výběrového řízení na prodej koblihy, aby výběrové řízení nedopadlo stejně jako výběrové řízení na pečení koblihy. Bude to zcela průhledné, prohlásil nejmenovaný politik, zcela ulepený od marmelády.

4) Protože by se cena koblihy vyšplhala na stonásobek původní ceny, byla by cena koblihy dotovaná, ale prodávala by se pouze po předání desetistránkové žádosti doručené v úřední dny na podatelnu. Žádost by bylo možno poslat i mailem, ale z organizačních důvodů by mailové žádosti o koblihy nebylo možno vyřizovat.

5) Žádná kobliha by nebyla celá, prodávaly by se půlky nebo čtvrtky. Tato kobliha by nebyla zmetek, pouze by podléhala novelizaci, a po dodatcích, které by se na ni přilepily, by se na ni pohlíželo jako na koblihu celou.

6) V souvislosti s nedostatkem koblih a zmanipulováním dotací by byla zřízena instituce pro dohled nad zajišťováním regulérnosti výroby a prodeje koblihy a braním úplatků v souvislosti s koblihami. Okamžitě by bylo zatčeno za náhodné přítomnosti televize a tisku několik největších sponzorů opozičních stran v souvislosti s úplatky za prodej koblih a po zjištění, že koblihy pouze kupovali, by byli nenápadně propuštěni.

7) Opoziční strany by navrhly zrušit dotaci koblihy a zajistit levné koblihové úvěry a adresné přídavky na koblihy pro nejchudší vrstvy.

8) Vláda by se rozhodla přidělit přídavky plošně a ušetřit tak peníze za instituci na kontrolu správnosti přidělování adresných přídavků.

9) V souvislosti s plošnými dotacemi by vláda navrhla plošné zvýšení daní, ale to by neprošlo hlasováním ve sněmovně o jeden hlas. Poslanec (původním povoláním pekař), který hlasoval proti, by se stal předmětem přísné kritiky poslanců, kteří by měli přislíbená místa v komisích na kontrolu výběrového řízení, a bylo by mu nenápadně navrženo, aby se vrátil do pekárny.

10) Sněmovna by schválila zákon, podle kterého musí být každá kobliha opatřená kolkem, v souvislosti s nelegálními levnými koblihami, které zaplavily trh. Senát by zákon vrátil sněmovně s návrhem, zda by nebylo levnější, aby se koblihy prodávaly u pekařů. V souvislosti s vrácením zákona sněmovně by padlo v parlamentu několik poznámek o zbytečnosti senátu a prezidenta. Několik poslanců by navrhlo, že budou prezidenta dělat oni, aby se usnadnila situace.
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Politika

»

Různé

| Délka: 2851 znaků | Posláno: 113x | Známka: 2,24 od 46 lidí | ID: 16824 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info