Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 14. 2. 2010 - 15:27
Něco takového se může stát jen v Americe. Muž z města Charlotte v Severní Karolíně si koupil balíček vzácného a velmi drahého druhu doutníků, který následně nechal pojistit, mezi jinými i proti zničení ohněm. Do měsíce všechny doutníky vykouřil a poté od pojišťovny požadoval vyplacení pojistky s tvrzením, že o doutníky přišel při „několika drobných požárech”.

Pojišťovna pochopitelně odmítla peníze vyplatit, odvolávajíc se na fakt, že dotyčný muž „zkonzumoval” doutníky přirozeným způsobem - tj. kouřením. Muž pojišťovnu zažaloval... a vyhrál!

V rozsudku sice soudce přiznal, že žádost klienta pojišťovny byla poněkud neobvyklá, nicméně dal muži za pravdu v tom, že nebyla porušena smluvní pravidla.

Pojišťovna souhlasila s pojištěním doutníků proti ohni a nestanovila ve smlouvě přesně, jaký je „akceptovatelný způsob” zničení doutníků ohněm. Pojišťovna byla nucena pojistku vyplatit.

Místo dlouhých soudních průtahů s odvolacím procesem se proto pojišťovna rozhodla podřídit se rozsudku a svému klientovi vyplatit částku 15 tisíc amerických dolarů.

Po proplacení šeku však celý případ nabral nečekaný průběh. Pojišťovna podala na muže trestní oznámení s podezřením ze žhářství, na základě kterého byl uvězněn.

S použitím jeho vlastní výpovědi v předešlém procesu pojišťovna u soudu prokázala, že muž úmyslně spálil svůj pojištěný majetek, čímž se dopustil trestného činu a byl odsouzen k 24 měsícům vězení a pokutě 24 tisíc dolarů...
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Perličky a kuriozity

»

Různé

| Délka: 1432 znaků | Posláno: 24x | Známka: 1,87 od 23 lidí | ID: 8381 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info