Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 23. 10. 2010 - 21:34 | Přidal: Petr
Jedné vlahé letní noci, provoněné olejovou emulzí, cítil malý šroubek M6 ČSN 02 11 55.0 opravdu velké předpětí, a tak vyrazil do skladu sbalit nějakou matku. Po cestě potkal několik mosazných špon, které na něj špulily svoje otřepy a vystrkovaly své ladné šroubovice. Ale šroubek cítil, že ho dnes večer čeká nevšední zážitek a šrouboval si to dál do skladu.

Narazil také na jednu zrezlou štětku, která mu podlézavě nabízela, že by potřebovala zkalibrovat, ale šroubek se nenechal zlákat mastnými řečičkami, protože věděl, že by z něj sedřela piliny a zničila jeho prozatím vysokou přesnost.

Když vtom ji spatřil. Byla to přímo královna mezi tuctovými „emšestkami”. Korunová Matička M6 ČSN 02 14 11.18. Zrovna si před Johansonkami leštila svoji chromovanou korunku, ale to už to šroubek nevydržel a rychloposuvem zamířil přímo k ní.

Vzpomněl si na radu své staré kamarádky a učitelky rychloupínací matice M6 ČSN 24 3537, která mu jakožto známá sňatková podvodnice poskytla spoustu životních rad.

Rychle se představil, pronesl několik konverzačních vět o CNC strojích a o elektrojiskrovém obrábění a nakonec se jí zeptal, jestli by nechtěla jít k němu domů podívat se na jeho sbírku břitových diagramů.

Matičku sice břitové diagramy příliš nezajímaly, ale líbila se jí šroubkova čočkovitá hlava s krásnou symetrickou pěšinkou, a tak souhlasila.

Šroubek byl zase rád, že dnes ulovil takovou pěknou matku a že si nemusí večer potají na záchodě listovat strojnickými tabulkami.

Když zabouchly dveře jeho pracovního stolu, podíval se na něžnou křivku jejího závitového profilu a zlehka ji objal, aby zjistil její parametry. V tom ho ale matička zarazila.

„Máš konzervaci?” zeptala se starostlivě. „Nezlob se, nerada bych od tebe dostala nějakou dislokaci.”

„Neboj se,” odvětil Šroubek, „dnes jsem si do vany od soustruhu napustil nový olej a řádně se v něm promazal.”

Matičce se opět vrátil úsměv na vyleštěnou tvářičku. Šroubek pomalu položil její konstrukční základnu na prizmatické lože. Jemným mikroposuvem se dostal do výchozí pozice a začal pozvolna šroubovat.

Díky jejímu malému součiniteli tření byli oba velice vzrušeni. Poté, co se přiznala, že lehčí SM praktiky ji vzrušují, ji šroubek zavedl do svého šuplíku s upínacími přípravky. Celou noc takhle zkoušeli různé konstrukční spojení.

Až brzy nad ránem, kdy oba překročili dovolenou teplotu i mez únavy, ulehli ke spánku. Po několika pracovních směnách, kdy spolu strávili mnoho normohodin zjistili, že jsou slícováni jeden pro druhého a rozhodli se uzavřít pevný svazek.

Narodila se jim malá podložka, kterou pojmenovali B 6,4 ČSN 17 02.18 a jestli nezrezivěli, drží spolu dodnes.
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Povídky

»

Různé

| Délka: 2628 znaků | Posláno: 29x | Známka: 1,85 od 34 lidí | ID: 25038 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info