Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 21. 12. 2011 - 15:08 | Přidal: hcko | Autor: © Charlie Chaplin
Byl jednou jeden mladý pár s chlapcem ve věku 12 let. Rozhodli se cestovat, pracovat a poznávat svět. A tak se rozjeli do světa se svým oslem.

Přijeli do první vesnice, lid jejich příchod komentoval: „Podívejte na toho nevychovaného chlapce, on na oslu a chudáci unavení rodiče pěšky. Že to tak nechají!”

A tak manželka řekla manželovi: „Nedovolme, ať mluví špatně o našem synovi.”

Manžel sundal dítě a sám nasedl na osla.

Přijeli do druhé vesnice. Lid bručel: „Podívejte na toho nestoudného otce! Nechá manželku a syna trápit se pěšky, zatímco on se veze na oslu.”

Tak muž sestoupil a nechal posadit manželku. On se synem vedli osla za uzdu.

Přijeli do třetí vesnice a lid to opět komentoval: „Chudák muž! Po namáhavé celodenní práci nechá sedět manželku na oslu. A chudák chlapec! Jak nešlechetnou matku má!”

A tak se rozhodli sednout na osla všichni tři. Znovu vyrazili na pouť.

Když přijeli do čtvrté vesnice, zaslechli, co si říkal lid: „Jsou to bestie. Větší bestie, než sám osel, co je nese. Umořili by ho k smrti, místo aby sestoupili a kráčeli svorně vedle něho!”

Ale v další vesnici nemohli věřit svým uším, když slyšeli: „Hele, to jsou ti tři idioti, co kráčejí pěšky, i když mají osla, který je může nést!”

Závěr:Pořád tě budou kritizovat, budou o tobě špatně mluvit a bude obtížné potkat někoho, kdo tě bude brát takového, jaký jsi. Proto žij podle svojí víry. Dělej to, co ti radí srdce. To, co chceš.

Lidský život je divadelní představení, které se hraje bez předchozích zkoušek. Zpívej, směj se, tancuj, měj rád a žij intenzivně každý okamžik tvého života. Dříve, než spadne opona a hra skončí. Bez potlesku.

Říká se, že stačí minuta, abyste si všimli člověka, hodina, aby se vám stal sympatický, den, abyste se zamilovali, ale nestačí ani celý život, abyste na něj dokázali zapomenout.
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Povídky

»

Různé

| Délka: 1791 znaků | Posláno: 45x | Známka: 2,39 od 49 lidí | ID: 920 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info